Наше приче

Упознај наш тим. Ово су приче наших запослених

Изађи из зоне комфора!

Кроз досадашњи рад изградили смо позитивну и успешну радну културу, базирану на вредностима Инфостуда. Путем ових текстова желимо да пренесемо ове успешне праксе, а да бисте нас боље упознали наше огледало је Водич за (ново)запослене.

Кроз досадашњи рад изградили смо позитивну и успешну радну културу, базирану на вредностима Инфостуда. Путем ових текстова желимо да пренесемо ове успешне праксе, а да бисте нас боље упознали наше огледало је Водич за (ново)запослене. На основу вредности које негујемо, формирало се и жељено понашање запослених, које се заснива на иновативности, проактивности, иницијативи и самосталном учењу и развоју.

Иновативност

Иновација почиње када из проблема настану идеје. Нова идеја се рађа кроз питања, проблеме и препреке. Инфостуд нема сектор за иновације, то је посао свих запослених. Из тог разлога подржавамо климу која охрабрује питања и поздравља проблеме као извор идеја које могу унапредити пословање. Такође, има проблема који не захтевају иновацију да би били решени и зато није свака идеја иновација, нити сваки начин решавања проблема иновирање.

„Креативност је смишљање нових ствари. Иновација прави нове ствари“, рекао је Теодор Левит.

Уколико се сваки дан мало унапредите, дешава се следеће: Пуно ситних унапређења даће велике резултате. Али за значајнија унапређења, потребне су иновативне промене. Оне захтевају размишљање како да се ствари унапреде 10 пута боље, а за то је потребно размишљање “изван кутије”. Са друге стране, није увек потребно иновативно решење које ће све оборити с’ ногу. Ако већ постоји неко решење које даје резултате – често је потребно само применити га. Често је довољно пратити трендове, идентификовати интересантна решења, анализирати њихову смисленост, и применити корисну суштину.

Перфекција је непријатељ иновација, јер убија креативност и успорава иновације. Зато, трудимо се да не чекамо да оно на чему радимо буде савршено. Грешимо брзо и гледамо да учимо из тога. Правила су нам потребна у раду, све док нас не коче или спречавају да будемо иновативни, остваримо добре резултате или се унапредимо и свако има право да предложи промену правила. Демократски. ?

Јако је важно „нањушити“ моменат када треба прекинути и прећи на нешто друго. Паретово правило одлично то илуструје и ту помаже само добра приоритизација.

Проактиван приступ

Бити проактиван значи преузети свесну контролу над својим послом, поставити циљеве и радити на остваривању задатака. Проактиван приступ подразумева активно деловање како би се предвидело и реаговало пре промена, било да су оне на тржишту, код конкуренције, или је реч о интерним догађајима. Преузимамо иницијативу:

  • Ако је потребна помоћ, тражимо је
  • Ако је колеги потребна помоћ – помажемо му
  • Не чекамо увек инструкције – покрећемо се
  • Ако видимо проблем – реагујемо одмах

Иницијатива, самостално учење и развој

Подржавамо развој људи на свим позицијама и чинимо све што би им помогло да расту, јер онда и компанија расте. Очекујемо да сваки запослени преузме одговорност за свој развој, подржаћемо га да у томе успе, али очекујемо иницијативу и онда ће добити и “ветар у леђа”. Активним учењем и истраживањем, стално проширујемо знање и вештине и свесни смо да само тако можемо напредовати. Како ми видимо проактиваност? Тражимо подршку кад нам је потребна, потребне обуке, књиге… Интернет је препун корисног садржаја (чланци, видео садржај, блогови, истраживања), а Инфостуд има и своју библиотеку која је на располагању сваком запосленом.

“Што више знам, све више схватам колико не знам” ― Алберт Ајнштајн

Али као што не подржавамо колебање, није добро имати ни превише самопоуздања. Дешава се да људи са малим или неадекватним радним искуством и знањем прецењују своје компетенце. У тој ситуацији они доносе неадекватне одлуке и нетачне закључке, а због “лажног” самопоуздања теже прихватају да нису у праву и исправљају своје грешке. Битно је да будемо реални, да стално градимо вештине и знања, а са резултатима ће доћи и самопоуздање.

Оно што је дефинитивно наш манир јесте да подржавамо сваку иницијативу која нас измешта из зоне комфора у зону новог и мање познатог. То је моменат који ангажује потенцијал, покреће на учење и развој, гради самопоуздање и помера ствари унапред. А може да буде и забавно. ?

Илустратор: Јелена Косовац Савић

Посао у Инспира групи

Погледај како је радити код нас и конкуриши на неку од отворених позиција, стипендију или праксу.

Упознај нас боље

Повезане приче

sale za sastanke

Зашто наше сале за састанке носе баш ова имена?

„Где имамо састанак? У Пикасу доле.“„Људи мало касним, чекајте ме у Руђеру, дол...

Прочитај више
cursor - supermaven - programiranje - ai programiranje - programiranje u ai

Како AI трансформише програмирање? (Cursor и SuperMaven)

У Инспира групи наши IT-јевци и product менаџери раде на тестирању бројних алата из д...

Прочитај више
istrazivacka stanica petnica

Истраживачка станица Петница – Искуство наше суграђанке

Истраживачка станица Петница већ годинама окупља младе таленте из разних научн...

Прочитај више